četvrtak, 18. lipnja 2015.

PIJTE ČAŠU POSOLJENE VODE SVAKOG JUTRA: EVO ŠTA ĆE SE DESITI!

Zdravlje




Naučnici su saglasni da čaša posoljene vode izuzetno povoljno utiče na ljudsko telo.

To su gutljaji čiste detoksikacije koja pomaže telu da se samo regeneriše. U Indiji je od davnina poznata praksa ispijanja posoljene vode svakog jutra, a zapadni svet je tu ideju odbacio pod pretpostavkom da je so štetna za čovekovo telo. „Caka“ je u tome da vodu treba da posolite prirodnom, čistom morskom solju. U tom slučaju je njen zdrav efekat zagarantovan.

Samo neke od mnogih dobrobiti ispijanja posoljene vode su uravnoteženost šećera u krvi, osnaživanje kostiju, regulacija metabolizma, jačanje imuniteta, jačanje hormonskog balansa, povoljan uticaj na proširene vene i još mnoge druge. Čaša posoljene vode ima nutricionističku vrednost i zato što je bogata mineralima koje telo brzo prepoznaje i veže za sebe.

Pozitivni joni soli vežu se uz negativne jone molekula vode i obrnuto. Rezultat je nova struktura koju telo izvrsno apsorbuje. Voda time više nije čista voda, a so nije samo so. Kombinacija je melem za vaše zdravlje. Sve što treba da uradite je da uzmete čašu čiste mlake vode i da u nju stavite jednu kašičicu morske soli.

Evo tek nekoliko razloga zašto bi to trebalo da radite:





1. Hidratacija

Nutricionista Met Stoun ističe da ako pijete samo vodu za hidrataciju tela, možete i da preterate pa telo postaje prepunjeno tečnošću. Umesto čiste vode savetuje upravo ovakvu – posoljenu, jednom dnevno.

2. Probava

Ako imate problema s probavom, čaša posoljene vode tome će da stane na kraj. Posoljena voda pokreće enzime koji ubrzavaju probavni trakt. Ukoliko pijete takvu čašu zdravlja svakog jutra, vrlo brzo ćete da primetite pozitivne promene i izregulisanu probavu.

3. Nestanak nesanice

Minerali soli smiruju nervni sistem. Zato, ako imate problema s nesanicom, ova časa će blagotvorno da utiče na taj problem i barem će da ga ublaži. Bolje ćete da spavate.

4. Detoksikacija

Reč je o čaši čiji sadržaj deluje antibakterijski. Kako je već spomenuto, posoljena voda izbacuje otrove iz tela i rešava se suvišnih bakterija koje štete vašem organizmu.




5. Zdravlje kostiju

Vrlo je popularna teorija da alkali minerala soli pogodno utiču na probleme s kostima, naročito onima koji imaju problema s osteoporozom.

6. Blagotvoran uticaj na kožu

Ako želite nežan odsjaj čiste kože, posolite čašu vode i ne oklevajte. Detoksikacija je povezana s ovim efektom, koža će vam blistati.

7. Bogat izvor minerala


Sve prethodne tačke u vezi su, između ostalog, sa informacijom o bogatstvu minerala u soli i njihovoj pozitivnoj korelaciji s vodom i njenim blagotvornim učincima. Minerali su temelj nutricionizma i zdravlja, zato ne dvoumite se i isprobajte ovaj recept.

(Dnevno.rs)

LIJEK ZA ŠTITNJAČU, DOBRU KRVNU SLIKU I POMLAĐIVANJE! NAPRAVITE GA SAMI S DVA SASTOJKA!

Grgo Jelavic/PIXSELL




Mladi zeleni orasi pomiješani s medom imaju pozitivan učinak u slučaju slabokrvnosti te pomažu u pročišćavanju jetre, želuca i krvi.

 
Prirodni lijek za liječenje i zaštitu štitnjače, za poboljšanje krvi i pomlađivanje sastoji se od samo dva sastojka: meda i mladih oraha, pišu na internetskim stranicama za prirodne lijekove.

Mladi zeleni orasi pomiješani s medom imaju pozitivan učinak u slučaju slabokrvnosti te pomažu u pročišćavanju jetre, želuca i krvi.

Odlični su i kod problema u radu štitnjače, za bolesti grla i respiratornog trakta, posebno kod bronhitisa, povećavaju imunitet, pomažu kod tegoba uzrokovanih klimaksom, pretilosti i kroničnih respiratornih bolesti.

Recept: Sve što vam je potrebno za izradu ovog recepta je 40 mladih zelenih oraha u kori i jedan kilogram kvalitetnog meda.

 
Mlade orahe je potrebno oprati, osušiti pa ih isjeći na četvrtine i staviti u teglu, a zatim preliti medom. Prilikom rezanja, najbolje je koristiti rukavice jer će vam prsti biti crni. Teglu zatvoriti dobro i pustiti da odstoji mjesec dana na suncu. Promućkajte povremeno.

Kada orasi odstoje u tegli, oni puste svoj ljekoviti sok u med, med se razrijedi na taj način i dobije tamnu boju. Orahe izvadite, a ovaj sirup je ono što pijete. Držati na hladnom i tamnom mjestu.

Uzima se po jedna žličica dnevno, najbolje ujutro na tašte.

DNEVNO.HR

Mušmula – divlja kruškica – Nepravedno zapostavljen dar prirode

mušmula




Mušmula (Mespilus germanica) je u narodu poznata i pod imenom divlja kruškica. Rasprostranjena je kao divlji listopadni grm, visine od dva do pet metara ili kao kultivirano stablo koje može narasti i do osam metara u visinu.

Potječe iz jugozapadne Azije, odakle je prenesena u Europu, najprije na područje Grčke i Italije, a ubrzo se proširila i po cijeloj Europi.

 
Mušmula je voće u kojem su znali uživati još i stari Asirci i Babilonci. Plinije je o njoj govorio kao o izvoru izvrsnog soka, a u «novijoj» povijesti spominju je i Cervantes i Chaucer. Čak je i Shakespeare u najvećoj ljubavnoj priči, o Romeu i Juliji, mjesto našao za – mušmulu. Koristili su je pripadnici brojnih civilizacija zbog svoje ljekovitosti, tisućama godina, sve do posljednjih stotinu godina. Tada je, uvođenjem pomodnog voća, povrća i začina postala nepravedno zapostavljena.


No i ta se situacija mijenja. Mušmula se zasluženo vraća u svakodnevne jelovnike zbog obilja hranjivih i zdravih sastojaka.

Ljekovito voće

Mušmula je snažno protuupalno sredstvo koje blagotvorno djeluje na cijeli organizam. Stoljećima se koristi za probavne tegobe – suzbija crijevne i želučane upale, eliminira nadutost.

Snažan je prirodni laksativ. Zbog svog antivirusnog i antibakterijskog djelovanja, pomaže pri ublažavanju upale krajnika i dišnih puteva.

 
Divlja kruškica bogata je hranjivim i ljekovitim sastojcima. Sadrži bjelančevine, ugljikohidrate, tanin, pektine, organske kiseline (jabučna, vinska, limunska). Obiluje vitaminom C te vitaminima iz B skupine. Izvor je kalija, kalcija, željeza i magnezija.

Mušmula je prirodni lijek i poslastica koju možete iskoristiti na brojne načine.

Zreli plodovi su izvrstan laksativ i diuretik. Blagotvorno djeluju na upalu želučane sluznice, ali i na mnoge druge želučane tegobe. Zbog zavidne količine vitamina C, preporučuju se za liječenje skorbuta.

Pektin prisutan u ovom voću pomaže u snižavanju kolesterola, pospješuje rad crijeva, sprječava zatvor te pomaže u liječenju raznih upalnih procesa u organizmu.


Zeleni plodovi nisu pogodni za konzumaciju, ali se u obliku čaja koriste za liječenje i ublažavanje mnogih zdravstvenih tegoba.

Zaustavljaju proljev i krvarenja.

Nedozrela mušmula je poznata i kao odlično protuupalno sredstvo. Pomaže pri liječenju afti u ustima.

List se u ljekovite svrhe sakuplja u proljeće, a u obliku čaja je vrlo djelotvoran u zaustavljanju krvarenja te u liječenju bolesti desni i usne šupljine.

Cvijet se bere u razdoblju od svibnja do lipnja, suši se na prozračnom mjestu te se također konzumira u obliku čaja za poboljšanje probave.

Kora s drveta se skida u proljeće ili u jesen. U narodnoj medicini koristi se za liječenje malarije.

Sjemenke mušmule također imaju ljekovita svojstva. Sluz oslobođena iz sjemenki namočenih u vodi koristi se za pripremu obloga koji imaju vrlo djelotvorne učinke u saniranju kožnih ozljeda.

Koriste se i za eliminiranje bubrežnih kamenaca, no kod ove vrste terapije potreban je poseban oprez i stručan nadzor, jer sjemenke sadrže određeni postotak cijanovodične kiseline.

Ljekovito djelovanje mušmule:

– poboljšava vid
– jača jetru i bubrege
– liječi vrtoglavicu
– poboljšava probavu
– pomaže kod impotencije
– snižava kolesterol
– pomaže kod upale krajnika i dišnih puteva
– uklanja želučane tegobe
– ublažava bolove
– otklanja nesanicu
– regulira niski tlak
– blagotvorno djeluje na kožu i kosu

Berba i primjena

Plod mušmule se bere u kasnu jesen, nakon prvih mrazeva. Mnogi stručnjaci preporučuju berbu tek nakon što sve lišće opadne sa stabla, jer su tada ubrane mušmule najukusnije. Za vrijeme jesenske berbe plod je tvrd i nejestiv.

Ukusan, sočan i pogodan za konzumaciju postaje tek nekoliko tjedana nakon berbe, kada fermentira i postane mekan.

Okus sasvim dozrelih plodova je slatko-kiselkast. Djelomično podsjeća na krušku ili pire od kestena.

Osim konzumacije u svježem obliku, plodove mušmule možemo iskoristiti i za pripremu ukusnih i zdravih marmelada i džemova te ljekovitih likera i rakije.

Osim zbog ukusnih i zdravih plodova, mnogi ovaj grm, koji inače pripada porodici ruža i botanički se nalazi između ruže i gloga, cijene i zbog njegovog atraktivnog izgleda i ljepote.

Krupni, bijeli cvjetovi su pravi ukras ove biljke, a pojavljuju se u kasno proljeće, tijekom svibnja i lipnja.

Mušmula je posebno atraktivna u jesen, kada mijenja lišće u raznim bojama. Plodovi, inače žutozeleni, postaju tamnosmeđi.

Domaća mušmula koju mnogi od vas zacijelo imaju u svom vrtu ili voćnjaku, slovi kao izdržljiva i zahvalna voćka, budući da može podnijeti temperature do -36 Celzijevih stupnjeva.

Korisni i ukusni recepti s mušmulom

Ljekoviti liker od mušmula

Sastojci:

– 500 g zrelih mušmula
– 2,5 dcl vode
– 250 g smeđeg šećera ili 20 g meda
– 1 l vinjaka (40% alk.)

Priprema:

Mušmule operite, odrežite im peteljke i stavite ih u staklenku. Prokuhajte vodu i šećer/med i prelijte preko mušmula.

Nakon toga dolijte vinjak te potom sve sastojke lagano promiješajte. Staklenku zatvorite i ostavite da odstoji na toplom 15 dana. Povremeno protresite. Nakon 15 dana te procijedite. Procijeđenu tekućinu ulijte u staklene boce i dobro zatvorite. Čuvajte na hladnom mjestu.

Čaj od svježih zelenih mušmula

Sastojci:

– 1 jušna žlica usitnjenih svježih zelenih mušmula
– 2 dl vode

Priprema:

Zagrijte vodu do vrenja i njome prelijte usitnjene mušmule. Poklopite i ostavite oko sat vremena da odstoji. Procijedite.

Upotreba:

Za zatvaranje proljeva pijte ovaj čaj 2-3 šalice čaja dnevno. Kod krvarenja zubnog mesa više puta dnevno ovim čajem ispirite usnu šupljinu.

Kompot od zrelih mušmula

Sastojci:

– 1 kg mušmula
– 800 g smeđeg šećera ili 50 g meda
– 0,5 l vode

Priprema:

Poluzrele mušmule očistite, operite te izrežite na sitnije komade. Šećer/med otopite u vodi i tekućinom prelijte mušmule. Kuhajte sat vremena na laganoj vatri. Mlako ulijte u staklenke i dobro zatvorite.

Primjena:

Ovaj kompot pomaže kod probavnih tegoba i proljeva. Potrebno je konzumirati 1,5 do 2 dcl kompota ujutro, natašte.

Pekmez od mušmula

Sastojci:

– 1200 g mušmula
– 1,5 kg smeđeg šećera ili 1 kg meda
– 7,5 dcl vode

Priprema:

Prokuhajte vodu i šećer/med te dodajte očišćene i oprane mušmule. Kuhajte oko 50 minuta, neprestano miješajući.

Vruću masu ulijte u pripremljene staklenke i uživajte u ukusnoj jesenskoj poslastici.



(lijekizprirode.com)

Kopriva, najefikasniji prirodni lek protiv alergije








Da li ste znali da je kopriva jedna od najvrednijih biljnih lekova? Puno ljudi koprivu smatra korovom koji izaziva bol. A kopriva je daleko od toga.

Činjenica je da je kopriva jedan od najboljih prirodnih lekova na svetu. Predstavićemo vam nekoliko načina upotrebe koprive koji će vas možda uveriti da je gajenje koprive u vrtu pozitivno.

 
Kopriva je bogata vitaminima A, C, D, E, K, B1, B2. Sadrži i fenolne tanine. Sadrži dosta minerala: kalcijum, hrom, kobalt, bakar, gvožđe, magnezijum, fosfor, kalijum, silikon, sumpor i cink. Kopriva sadrži i velike količine hlorofila i beta-karotena.

Korisna je kod:

Alergija

Bodlje sadrže antihistamine koji sprečavaju telo da zapuši nos i da počne lučiti suze kao reakciju na polen i druge alergene.

Štiti prostatu

Koren koprive sadrži mnoge aktivne sastojke koje igraju važnu ulogu u ublažavanju problema sa uvećanom prostatom.

 
Pročišćava krv

Ublažava gingivitis i sprečava stvaranje naslaga na zubima kada se koristi kao vodica za ispiranje usta.

Pomoć kod varenja

List koprive pomaže kod problema sa varenjem ublažavajući simptome regluksa kiseline, stvaranja gasova, mučnine, kolitisa i celijaklije. Dodatno, presvlačenjem sluzokože zaštitnom membranom, kopriva je odlična prirodna pomoć kod upale grla, hemoroida, krvarenja iz nosa i upala usne duplje.

Giht, reumatizam i artritis

Kopriva sprečava gomilanje mokraćne kiseline u zglobovima i na taj način je nezamenljiva kod slučajeva gihta, reumatizma i artritisa.

Sposobnost detoksifikacije organizma

Kopriva čisti telo od otpada koji nastaje metaboličkim procesima tako što pojačava njegovo izlučivanje kroz bubrege.

Anemija i iscrpljenost

Kopriva održava nivo gvožđa u krvi i na taj način pomaže u borbi protiv anemije i iscrpljenosti.

Lek za perut

Ovo je veoma popularan domaći lek protiv peruti. U teglu sa poklopcem sipajte po šaku svežeg ruzmarina i koprive. Sipajte jabukovo sirće dok ne potopite u potpunosti sadržaj. Zatvorite teglu i ostavite da stoji dve do tri nedelje. Procedite sadržaj kroz cediljku da bi uklonili delove biljaka i sipajte smesu u staklenu flašu i lek je spreman.

Uklanja bol

Aktivni sastojci uz koprive imaju antiupalno dejstvo i uklanjaju bol.

Od pomoći je ženama

Kopriva smanjuje simptome PMS-a, podstiče proizvodnju estrogena u menopauzi i sprečava odliv tokom ciklusa.

Pomaže kod opadanja kose

Ima stimulativan efekat na kožu glave kada se koristi kao dodatak vodi za ispiranje kose. Pomaže regeneraciju kose a sedoj kosi vraća boju.

Recept za čaj od koprive

Sastojci:

1 šolja vode
4 kašičice osušene koprive
Priprema:

Prokuvati vodu, skloniti sa ringle i dodati sušenu koprivu. Ostaviti da odstoji pet minuta i vaš čaj od koprive je spreman. Aktivni sastojci korena i lista koprive se aktiviraju kada se stave u vrelu vodu. Piti do tri šolje čaja na dan.

(izvor: Paths2Cure)

LIKER OD ORAHA: Narodni lijek za probavu i štitnjaču






U narodnoj medicini već stotinama godinama koristi se kao prirodan lijek za štitnjaču i probavne tegobe.

Recept za njegovu izradu može se naći i u samostanskim spisima, bilješkama starih travara te kronikama nekadašnjih gospodskih kuća jer je stoljećima služio kao univerzalni tonik za zdravu probavu.

 
I danas je mnogima „prva pomoć“ kod želučanih smetnji te kao prirodni lijek protiv anemije i za jačanje krvi.

Riječ je o orahovcu, domaćem ljekovitom likeru koji se priprema upravo ovih dana od mladih, još zelenih plodova oraha.

Nedozreli plodovi oraha, s mekanom sredinom, prirodno su bogatstvo vitamina C i joda, zbog čega su od davnina korišteni za razne pripravke koji pomažu štitnjači, osobito u slučaju oslabljenog rada – hipotireoze.

Liker od oraha jednako je djelotvoran i u ublažavanju probavnih smetnji, od proljeva, zatvora, žgaravice, nadutosti, pa sve do grčeva i želučanih infekcija.

 
Donosimo vam najpoznatiji, izvorni narodni recept, koji možete nadopunjavati sastojcima po želji (vanilijom, komadićima naranče i drugim).

Sastojci:

12 mladih, zelenih oraha
40 dkg smeđeg šećera (ili meda, po želji)
4 klinčića
1 limun, izrezan na ploške
1 litra domaće rakije
Priprema:

Orahe operite, ako su mali, zarežite ih, ako su veći, prerežite na polovice.

Limun operite, izrežite na ploške.

Orasima i limunu dodajte šećer (med), klinčić i domaću rakiju i dobro promiješajte, kako bi se šećer što bolje rastopio.

Dobro zatvorite bocu i držite je na suncu 40 dana. Svaki dan je malo protresite, no nemojte otvarati.

Nakon 40 dana, liker procijedite kroz gazu i prelijte u bocu te držite na tamnom i hladnom mjestu.

Za prirodno liječenje štitnjače, potrebno je piti 1 čašicu likera dnevno, ujutro, natašte.

Kod želučanih tegoba i anemije, preporučena doza je 1 čašica ujutro i 1 navečer.

Izvor: alternativa-za-vas.com

ponedjeljak, 15. lipnja 2015.

GENIJALNI SUSTAV VJEŽBI ZA LIJEČENJE PROBLEMA KRALJEŽNICE: SAMO 5 MINUTA DNEVNO I ZBOGOM BOLI!

PTspine.192173450_std




Ovaj sustav vježbi preporučen je za prevenciju i liječenje problema s kralježnicom, u cilju obnavljanja i očuvanja pokretljivosti kralježnice, također i za fiksaciju i jačanje intervertebralnih diskova, prenosi portal uspesnazena.com.


Možete ga raditi svakodnevno kao jutarnju gimnastiku, ne uzima puno vremena, samo 5 minuta.


Radeći ove vježbe, održati ćete svoju kralježnicu fleksibilnom i elastičnom do starih dana.

Vježbe se mogu raditi čak i u razdoblju lumbaga.

Ovaj sustav vježbi više od 15 godina preporučuje i uspješno primjenjuje u svojoj praksi neurolog kijevskog regionalnog centra za sportsku medicinu AN Litvinenko.

Konstantne vježbe za kralježnicu će stimulirati obnavljanje i jačanje kralježaka, učinit će vašu kralježnicu elastičnom, fleksibilnom i zdravom.


U slučaju da ste imali ozbiljnu ozljedu ili operaciju kralježnice, prije obavljenja kompleksa ovih vježbi, obavezno se konzultirajte sa svojim liječnikom.


Izvor: uspesnazena.com

Imate grube ruke , ispucale pete i kurije oci ? Pogledajte ovaj recept !






Odličan recept za grube ruke, ispucale pete, kurije oči, ružne krive nokte na nogama. Ovaj fenomenalni recept je provjeren i prije svega djelotvoran!

Biti će vam potrebna samo dva sastojka: apotekarski glicerin (glicerol) i medicinski alkohol 70%.


Kupite u apoteci glicerin i 70%-ni alkohol. Pomješajte u proporciji 1:1.

Utrljavajte ovu mješavinu na grubu kožu ruku, nogu, peta i sva kritična ogrubjela mjesta ujutro i uveče.

Poslije desetak dana vidjeti ćete fantastične rezultate! Vaše pete postazi će roze boje, nježne i meke, a nokti će dobiti lijep sjaj. Ovu smjesu možete koristiti i za laktove.


Ova smjesa je jeftina, pristupačna i ono najvažnije, djelotvorna.

Izvor: kucni-savjeti.info

EVO ŠTA VRIJEME VAŠEG ROĐENJA GOVORI O VAMA!






Nije svejedno jeste li rođeni ujutro, popodne ili kasno uvečer. Neke svoje postupke, stavove i raspoloženja bolje ćemo razumjeti ako znamo numeričku vibraciju sata našeg rođenja.

Kao što svaki dan u mjesecu ima svoju numeričku vibraciju, tako i svaki sat u danu ima određenu astrološku frekvenciju, koja u mnogome utječe na oscilacije našeg bioenergetskog naboja, piše Kurir.
Krug od 24 sata podijeljen je na šest numeričkih stanica. Prva numerička stanica je između ponoći i 4 sata ujutro, druga između 4 i 8, treća između 8 i 12, četvrta između 12 i 16, peta između 16 i 20 i posljednja između 20 i ponoći.
Za rođene između ponoći i 4 sata

Vi ste tihe i smirene prirode. Volite da sanjarite i gradite kule od oblaka. Imate bujnu maštu i ponekad se teško snalazite u svijetu fizičke stvarnosti. Imate zanimljivu pjesničku dušu i ljudi vas često ne razumiju, jer je vaš način razmišljanja drukčiji i jedinstven. Ponekad djelujete rasijano. Imate veoma plemenitu narav i uvijek ste spremni da pomognete drugima.
Za rođene između 4 i 8 sati


 
Vas odlikuju brzina i sklad. Uporni ste i istrajni u svim poslovima, a naročito u praktičnim stvarima. Kao malo ko, vi se odlično snalazite u svijetu sadašnje realnosti. Težite za time da drugima budete uzor, da se iz trena u tren dokazujete i potvrđujete.
Za rođene između 8 i 12 sati

Vi ste biće vjere, nade i optimizma. Živahni ste, vedri i uvijek u svojevrsnom stvaralačkom nemiru. Svuda zračite nesebičnu ljubav i magnetsku toplinu. Empatični ste i produhovljeni. Imate sklonosti prema umjetnosti i filozofiji. Osoba ste mnogih talenata.
Za rođene između 12 i 16 sati

Vi ste energični, okretni i živahni. Za vas su bogom dani praktični poslovi. Dobar ste govornik, matematičar i fizičar, a ništa ne biste bili lošiji kao književnik, kada biste svoju energiju usmjerili u tom pravcu. Ukratko – vi ste svestrano nadarena osoba koja može u mnogim profesijama i zanatima uspješno da izrazi svoj kreativni duh.
Za rođene između 16 i 20 sati


 
Vi ste osoba nemirnog, lutalačkog duha i pomalo nervozni. Pokreti su vam dinamični, riječi oštre i snažne. Vi brzo mislite i djelujete. Želite što više da proživite i volite život u svim vidovima i oblicima. Često mijenjate odluke i stavove, i nerijetko istovremeno poduzimate različite poduhvate. Ko vas ne poznaje dobro, može pomisliti da ste brzopleti, ali vi ste itekako svjesni šta radite.
Za rođene između 20 i 24 sata

Umjerena ste, racionalna i uporna osoba. Želite da dominirate nad stvarima i situacijama. Imate sklonosti prema filozofiji i književnosti. Vi ste i produhovljena osoba koja bi, kada bi htjela, mogla da ima velik utjecaj na ljude oko sebe. Autoritet ste (možda ne i svojom voljom) u porodici i društvu, među prijateljima i rodbinom. Ponekad djelujete pomalo uobraženo, ali to je zbog toga što ste puni samopouzdanja kao i životne i kreativne energije.
Izvor: Radiosarajevo.ba

DOMAĆI RECEPTI: REŠITE SE UPALE SINUSA, BOLA U GRLU, ZUBOBOLJE…

Kako je koristiti





So je važan začin zbog svih svojih delotvornih dejstva, od sada ga pored kuhinjske namene, možete koristiti i u medicinske svrhe.

Mi vam predstavljamo kako se možete rešiti mnogih zdravstvenih problema uz blagodeti ovog začina.

1) ALERGIJE I ZAPALENJE SINUSA

Osobe koje imaju problema sa hroničnim sinuzitisom ili imaju prolećne alergije trebali slepo da se drže ovog čudotvornog rastora od soli koji će im pomoću u otklanjaju tegoba zapušenosti nosa jer je so idealno rešenje za zapaljenu sluzokožu. U tri decilitra prokuvale vode sipajte malu kašičicu soli. Kada se tečnost ohladi, špricem ispirajte nozdrve dva puta dnevno. U početku će vam biti malo nelagodan osećaj, ali nakon par dana ćete se navići kada budete osetili poboljšanje.

2) BOL U GRLU

Svi znamo koliko bol u grlu može da bude iritantna i uporna, kako biste umanjili bol u grlu napravite tečnost kojom ćete nekoliko puta dnevno ispirati grlo. U dva decilitra vode sipajte jednu kašičicu soli i mešajti dok se so ne rastvori.


 


3) OSETLJIVE DESNI KOJE KRVARE

Mnogi imaju problema sa osetljivim desnima koji najčešće prokrvare, što kasnije može dovesti do ozbiljnog oštećenja ili u najgorem slučaju paradentoze. kao preventivu napravite rastvor kojim ćete prilikom svakog pranja zuba ispirati usta. Jednu kašičicu soli rastvorite u jedan decilitar vode. Ovim rastvorom samo isperite usta i nakon toga ispljunite.

4) OTEČENE NOGE

Bol i otok u nogama je postala skoro svačija svakodnevica. Kako biste se nakon napornog dana na poslu rešili ove neprijatne posledice dugog stajanja idealno bi bilo da pripremite kupku za stopala. U toplu vodu sipajte četiri kašike soli i nekoliko kapi eteričnog ulja eukaliptusa, lavande ili nane.

5) ZUBOBOLJA

 
Zubobolja ume da bude uporna, kako biste na prirodan način ublažili bol potrebno je da usta ispirate rastvorom napravljenog od jednog decilitra tople vode, dodajte dve kašike sirćeta i jednu kašičicu soli. Imajte na umu da je ovo samo privremeno rešenje pre nego što posetite stomatologa.

(Žena Blic)

TIKVICE ZA MRŠAVLJENJE

t0




Tikvice su neverovatno dobre za svaku dijetu. Ipak, malo ko ih sprema na pravi način, tj način koji je prihavtljiv u dijetama.
Na žalost napopularniji način pripremene tikvica je pržalje, tj pohovanje. Prženje je inače najgori način na koji možete spremiti hranu. Ulje zagrevanjem prelazi u tzv trans masti koje su zapravo odgovorne za povišen nivo holesterola u krvi. Namirnice kao što su tikvice još brže i bolje upijaju ova ulja, tako da od zdravlja u prženim tivicama nema ni z.
Najbolji način na koji možete spremati tikvice je pečenje na roštilju ili u rerni. Pečenje na visokm temperaturama ujedno je i najbolji način da namirnice zadrže što više svojih dobrih Bland spelautomater online som finns tillgangliga pa svenska hittar man manga spel fran den svenska spelutvecklaren NetEnt. strana. A tikvice ih imaju puno.
Prvo, tikvice su pune vlakana, a vlakna su sve što vam treba u dijeti (uz belančevine). Vlakna vas čine sitim, a dodano t2samnjuju apsopciju masti, tako da ako uz tikvice i pojedete nešto masniji sir na primer, neće biti toliki „problem“. Vlakna su ono što nam je iz tikvica nakorisnije, a ona se ne smanjuju termičkom obradom. Ono što ne preživi pečenje jeste vitamin C, ali ionake se ne oslanjamo na ovo povrće za unos ove vrste vitamina. Sa druge strane tikvice imaju dosta minerala, a naročito magnezijuma, koji je važan za zdravlj srca, krvnih sudova, važan je i za antioksidantne enzime. Obzirom da su tikvice sastavljene iz preko 90% vode, onda je i njihova kalorijska vrednost veoma mala – 100g tikvica ima svega 18kcal, slično kao krastavac, šampinjoni, kupus, zelena salata…


Tikvice nemaju puno hranjivih materija i mogu se kombinovati sa kaloričnom,zdravom hranom kao što su sirevi ili integralna testenina, meso i riba. Možete ih spremiti kao varivo ili kao salatu, a dobro se kombinuju sa belim lukom, kiselim mlekom, sirom, maslinovm uljem
SALATA OD PEČENIH TIKVICA
1 velika tikvica
4 čena belog luka
tri šnite malo masnog sira


1-2 kafene kašike maslinovog ulja
Tikvice iseći na kolutove debljineoko 5mm. Poređati ih na papir za pečenje, preličiti sa maslinovim uljem i peći u rerni 10-15 minuta. Naizmenično ređati pečene tikvice, sitno seckani beli luk i beli sir u činiju za salatu. Poslužiti hladno.
http://dijetezamrsavljenje.info/

TRENUTAK ZA MUDROST: PROČITAJTE MISLI IVA ANDRIĆA

Misli




Ivo Andrić je bio jedan od onih ljudi čije misli osvešćuju, a istina koju nose umeju da zaprepaste i postide.

Ivo Andrić (1892-1975) je preminuo pre 39 godina, a pre 53 je nagrađen Nobelom za roman „Na Drini ćuprija“. Ne postoji čovek koji se ne može pronaći u njegovim mudrim rečima i iz ostalih romana (Znakovi pored puta, Ex Ponto, Prokleta avlija, Travnička hronika, Gospođica) i pripovedaka… Ovo su samo neke od Andrićevih misli i citata koje možete poneti svuda sa sobom. Uvek zatrebaju.

„Živimo! Da, gospodine, ali kako? Kao da smo na velikoj santi leda koja, sivim okeanom pod bezimenim nebom, plovi sve brže u nepoznatom pravcu, i sa svakim danom biva sve uža i tanja“.

„Budite radosni kad god vam se za to pruža mogućnost, I kad god za to nalazite snage u sebi, jer trenuci čiste radosti vrede i znače više nego čitavi dani i meseci našeg života provedeni u mutnoj igri naših sitnih i krupnih strasti i prohteva.(Njihova propinjanja su ćudljiva i nezdrava, njihova zadovoljenja nesigurna i kratkotrajna, sama sebi cilj i svrha!) A minut čiste radosti ostaje u nama zauvek, kao sjaj koji ništa ne može zamračiti“.

„Prevariti se u jednoj velikoj nadi nije sramota. Sama činjenica da je takva nada mogla da postoji vredi toliko da nije suviše skupo plaćena jednim razočaranjem, pa ma kako teško ono bilo“.

„Čuvajte se onoga koji živi u vama i na kojeg zaboravljate, a koji često, pred veče, donosi brza rešenja zbog kojih se, te iste noći, budite kao od udarca i, obliveni vrelim znojem kao rastopljenim olovom, propadate od sramote zbog sinoćnih lakomislenih odluka“.

„Kod unutrašnjih borbi koje čovek vodi sa samim sobom i sa nepoznatim silama u sebi, važi više nego igde pravilo: ne predaj se nikad“.




„Dođu tako ponekad vremena, kada pametan zaćuti, budala progovori, a fukara se obogati“.

„Što je više pazio šta će uraditi, sve se teže rešavao da uopšte nešto uradi, i sve je manje i radio“.

„Vrline jednog čoveka mi primamo i cenimo potpuno samo ako nam se ukazuju u obliku koji odgovara našim shvatanjima i sklonostima“.

„Nije najveća budala onaj koji ne zna da čita, već onaj koji misli da je sve što pročita istina“.

 
„Ja se ne bojim ljudi, već onog neljudskog u njima“.

„Nema te sposobnosti, ni te dobre osobine koju mi ne bismo želeli da pripišemo sebi; samo što tu želju ućutkava u nama kontrola razuma, ali ograničeni i jednostavni ljudi ne umeju da je sakriju, nego govore o njoj otvoreno i javno se brukaju i čine smešnim“.

„Drskost i upornost su brat i sestra. Drski i uporni ljudi nikad se ne mogu popraviti u svojim manama i slabostima, jer oni, ne osetivši nikad rđave posledice svojih mana na sebi, i ne primećuju da ih imaju. I stoga treba od takvih ljudi bežati što dalje“.

„Šta vredi imati mnogo i biti nešto, kad čovek ne može da se oslobodi straha od sirotinje, ni niskosti u mislima, ni grubosti u rečima, ni nesigurnosti u postupcima, kad gorka i neumitna i nevidljiva beda prati čoveka u stopu, a lepši, bolji i mirniji život izmiče se kao varljivo priviđanje.

„Od straha su ljudi zli, podli i surovi, ali od straha mogu biti i darežljivi, pa čak i dobri“.

 
„Čovek, da ne bi stao i klonuo, vara sam sebe, zatrpava nedovršene zadatke novima, koje takođe neće dovršiti, i u novim poduhvatima i novim naporima traži nove snage i više hrabrosti. Tako čovek potkrada sam sebe i vremenom postaje sve veći dužnik prema sebi i svemu oko sebe“.

„Za život treba mnogo napora i za svaki napor nesrazmerno mnogo hrabrosti“.

„Toliko je bilo stvari u životu kojih smo se bojali. A nije trebalo. Trebalo je živeti“.

(bizlife)

utorak, 9. lipnja 2015.

3 TRIKA KOJI VIDLJIVO SMANJUJU STRIJE ZA 6 NEDELJA






Strije su neugledne pukotine na koži koje ima gotovo svaka žena. Iako ih je gotovo nemoguće u potpunosti ukloniti, postoje trikovi zahvaljujući kojima one mogu postati gotovo nevidljive. Pridržavajte se sljedećih pravila i rezultati će biti vidljivi već nakon 6 nedelja.


Masaža uljem
- Područje kože na kojem su se pojavile strije namažite maslinovim, bademovim ili kokosovim uljem.


- Dlanovima ili vršcima prstiju masirajte područje oko 5 minuta.

- Postupak ponavljajte svaki dan prije spavanja.

Piling
- Smočite kožu te tijekom tuširanja nanesite mješavinu maslinovog, bademovog ili kokosovog ulja i krupnije soli ili šećera.

- Dlanovima trljajte kožu kako bi s nje uklonili mrtve stanice i omogućili njezino obnavljanje.

- Postupak ponavljajte barem dva puta tjedno.

Aloa vera gel
Ova čarobna biljka ima moć zacjeljivanja kože te se koristi kod opekotina i iritacija na koži.

- Aloa vera gel nanesite na područje kože pogođeno strijama.


- Utrljajte gel u kožu i ostavite da se upije.

- Postupak ponavljajte svaki puta nakon tuširanja.

Savjet:
- Kad god ste u prilici hodajte ili odaberite oblik tjelovježbe koji vam najviše odgovara.

-Vježbanje pojačava cirkulaciju i time koža postaje elastičnija te se brže i lakše obnavlja.



Izvor: zadovoljna

LEK PROTIV MNOGIH TEŠKIH BOLESTI, PONIŠTAVA NEGATIVNO DEJSTVO HEMOTERAPIJE

nfgfdd




Оvај lеk sе čеstо prеpоručuје оd strаnе lеkаrа zа pаciјеntе sа slabim imunim sistеmom.

Bоgаt је аktivnim supstаncama kоје pоmаžu tеlu u bоrbi protiv mnоgih tеških bоlеsti, а mоgu dа ga kоnzumirаju čаk i zdrаvi lјudi.

Sаstојci:

 
½ l sоkа оd limunа (nаprаvlјеn оd 1kg limunа) sе pоmеšа sа:
1kg mеdа (аkо je mеd kristаlisаn, trеbа ga mеšаti dok se ne otopi)
350g paste od susama (pola tegle) i оndа dоdаti:
250g bаdеmа
250 g оrаhа
250g lеšnika
250g susаmа (sameljite u mlinu zа kаfu)
10g mlevenog cimеtа ili 10g mlevenog оrаščića
30 ml prоpоlisa
Оvај lеk dаје оdličnе rеzultаtе. Pаciјеnti sа kаrcinоmоm ili na početku hеmоtеrаpiје mogu uzimati veliku dozu, 4 supene kаšikе dnеvnо:

 
prva kаšikа uјutru nа prаzаn stоmаk,
druga kаšikа 2 sаtа pоslе dоručkа,
trеća kаšikа 2 sаtа pоslе ručkа,
i pоslеdnja, čеtvrta nоću prе оdlаskа nа spаvаnjе.
Kаdа sе uvеrite da je vaš dа imuni sistеm dоbаr, zа nаstаvаk tretmana, dоzа sе spuštа nа pоlа. Uzimajtе 4 kаšičicе dnеvnо prema istom redosledu. Оvu slabiju dоzu mogu uzimati zdrаvi lјudi za očuvanje imunog sistema.

Webtribune.rs

SEMENKE OD BUNDEVE UBIJAJU KANCER, UTIČU NA SAN I POPRAVLJAJU VID

semenke-bundeve





Špаnska studiја је pоkаzаlа dа sеmеnkе bundеvе sаdržе јеdinjеnjа kојe se uspеšnо bore prоtiv kаncеrоgеnih ćеliја, аli su tаkоđе dоbre u bоrbi prоtiv lоšеg rаspоlоžеnjа.

Оne su bоgаte prоtеinimа, mаngаnom, vlаknima, mаgnеziјumom i fоsfоrom. Оvе sеmеnke sаdrže visоk prоcеnаt cinkа, štо је vеоmа vаžnо zа imunitеt, pоmаžu u rаzvојu i prаvilnоj pоdеli ćеliја u organizmu, utiču na san i popravljaju vid, kоžu i stvaraju dоbrо rаspоlоžеnje.

 


Sеmеnkе bundеvе sаdržе јеdinjеnjа kоја se uspеšnо bоrе prоtiv kаncеrоgеnih ćеliја. Nаimе, sеmеnkе bundеvе su еfikаsne prоtiv rаznih tipоvа kаncеrа i imајu аntiupalna dејstvа. Nеmаčka studiја pоkаzuје dа žеnе kоје prоlаzе krоz mеnоpаuzu i јеdu sеmеnke оd bundеvе svakodnеvnо, imаju za 23% mаnji rizik оd rаkа dојkе.

Sеmеnkе suncоkrеtа su јеdnаkо еfikаsne. Ulје iz sеmеnа bundеvе је еfikаsno i kоrisno kada se koristi kod problema uvеćаnе prоstаtе. Ulје sаdrži fitоhеmikаliје i аntiоksidаnsе kојi sе bоrе protiv slоbоdnih rаdikаlа u оrgаnizmu i sprеčаvајu nаstаnаk ćеliја rаkа.

 


Sеmеnkе bundеvе su оdličаn izvоr prоtеinа kојi su klјučni zа smаnjеnjе tеžinе. Trideset grаmа sеmеnki bundеvе sadrži pet grаmа prоtеinа kојi ćе vаm pоmоći dа оstаnеtе siti. Меđutim, buditе оprеzni i umеrеni pri kоnzumirајu оvih sеmеnki јеr јеdnа šоlјa sаdrži оkо 285 kаlоriја. Оne su tаkоđе оdlične i zа fizičkо i za mеntаlnо zdrаvlје.

webtribune.rs

DOKAZANO: POTOČARKA I BROKOLI UBIJAJU ĆELIJE RAKA ZA 24 SATA!

brokoli-i-potočarka-protiv-raka






Potočarka i brokoli predstavljaju povrće koje volite da jedete, ili uоpštе nе. Međutim, možda vas nedavne studije ubede u suprotno, te vam se na tanjiru nađu i ove dve lekovite biljke.



Dokazano je u nеdаvnim studiјаmа da potočarka i brоkоli mogu dа smаnje rizik оd nеkih vrstа rаkа pоvеćаnjеm kоličinе аntiоksidаnasa putem krvi. Оvi pоvrćе je do sаdа dоbrо pоznаto pо svојim аntikаncеrogenim svojstvima. Pokazalo se da ovo zeleno povrće štiti DNK оrgаnizmа оd оštеćеnjа.


Ovo povrće smanjuje rizik оd rаkа dеbеlоg crеva, raka dojke i prоstаte. Tаkоđе, ove biljke sаdržе glukоzinоlаt, fitohemikalije kоје prоizvоdе izоtiоciјаnаte, a tо је оnо štо ovom pоvrću omogućava da deluje аntikаncеrоgеnо.

Јеdinjеnjа koje se nаlаzе u pоtоčаrki su u stаnju dа ugаse signаl koji tumor šalje tkivu u tеlu i tako sprečava rast tumora.




Povrće koje ubija ćelije raka rоku оd 24 sаtа


O lekovitosti potočarke i brokolija znalo se i pre. Bilо је čаk i višе nеdаvnih studiјa kоје su јаsnо stаvile dо znаnjа dа kаdа sе ovo povrće žvаće, stvaraju se јеdinjеnjа i еnzimi i prоizvоdi se fеnetil-izоtiоciјаnаt (PЕIТC). Veća količina ovih jedinjenja može izlečiti rak.

Hemotrapija ne leči rak, ona sаmо оslоbаđа оd simptoma rаkа.  Маtičnе ćеliје raka ostaju žive. То је rаzlоg zаštо rаk mоžе dа sе vrаti prеkоvrеmеnо.



Otkriveno je da se matične ćelije raka mogu izlečiti fenetil-izotiocijanatom u rоku оd 24 sаtа. Zbоg tоgа, mоždа ćеtе požеlеti dа kоnzumirаte brоkоli i pоtоčаrku. Potrudite sе dа vаšе tеlо dоbiја ove hrаnlјive mаtеriјe jer mu je to pоtrеbnо!

webtribune.rs

PROVJERENO POMAŽE: Čitatelj riješio težak zdravstveni problem na nevjerojatno lak i prirodan način!

8





“Probao sam doslovce sve i ništa nije pomoglo, sve dok nisam ‘otkrio’ stari lijek koji je doslovce dostupan u svakom domaćinstvu. I što je najvažnije pokazao se djelotvoran u samo tri dana!

U poplavi razno-raznih alternativnih načina liječenja pojedinih bolesti, još uvijek su najučinkovitija prirodna rješenja. Jedno tako probao je i naš čitatelj nakon niza godina u kojima nisu pomagale nikakve terapije niti farmaceutski proizvodi.

  Proširene vene danas predstavljaju jedan od najčešćih medicinskih problema, bolesti, ali i estetskih nedostataka koji pogađa iznimno veliki broj ljudi. Osim toga proširene vene na nogama mogu uzrokovati i ozbiljne zdravstvene posljedice: otok, bol, upalu i svrbež te promjenu boje kože od ružičasto crvene do tamno smeđe. Na zahvaćenom dijelu noge često se otvaraju rane koje sporo ili nikako ne zacjeljuju, a posljedice za lokalno tkivo su dramatične. Budući da je za sve te promjene najodgovornija slabo pokretna, statična krv, njezino kontrolirano odstranjivanje za pacijenta predstavlja najbolje terapijsko rješenje.

 
Zadnjih godina na tržištu se nude brojna terapijska rješenja od laserskog i ultrazvučnog uklanjanja, zatim primjene akupunkture do kirurškog i uklanjanja pomoću pjene tzv. UGFS metodom. No iz iskustva pacijenata dobro je poznato kako nijedno od ovih rješenja nije trajno, a jasno nije ni jeftino u privatnim specijaliziranim klinikama, pa se problem nakon nekoliko godina ponovno pojavi. I onda se cijeli postupak mora ponoviti što jasno iziskuje i nove troškove.

Inače, do proširenih vena dolazi kada zalisci u venama, koji spriječavaju povratni tijek krvi ne rade kako treba. Krv zaostaje na pojedinim mjestima tako da se vene i obližnje kapilare šire i otiču propuštajući krv u okolno tkivo. Proširene vene javljaju se obično na nogama gdje su vene blizu površine a prepoznatljive su po plavičastim prugama, mrežastim mrljama ili čvorovima koji mogu narasti do veličine oraha.


  Od proširenih vena boluje oko 15 posto ljudske populacije, a čak četiri puta više obolijevaju žene. Uzroci su različiti, a kao prevenciju preporuča se barem pola sata dnevno umjerene aktivnosti (šetnja, vježba, bicikl). Trebalo bi nositi kompresivne čarape te uzimati ljekovito bilje u obliku gelova, krema ili čajeva od divljeg kestena, divlje ljubičice, borovnice, kupine, sjemena crnog grožđa i sl.

Međutim našem čitatelju ništa nije pomagalo. Sve je probao, no zadnjih godina stanje mu je bilo sve gore i gore. Ali samo do prošlog vikenda kada je slučajno doznao za stari prirodni lijek. Primijenio ga je kod kuće, jer je lako dostupan i nakon dva dana bio je “novi čovjek”. Na njegovim nogama proširene vene su doslovce nestale. Koliko dugo – ne zna, ali ako se ponovno javi problem sada barem zna lijek, a da to nije kirurški nož.

 
Dakle problematično mjesto na nozi treba jednostavno obložiti listovima svježeg zelja, odnosno kupusa i sve to omotati najbolje prozirnom folijom koja čvrsto drži poput zavoja. Takav oblog treba držati dva do tri dana, povremeno promijeniti – ne prečesto i problem će biti riješen. Možda ne trajno, ali daleko je jednostavnije i jeftinije posegnuti za nečim tako dostupnim za razliku od skupih i kompliciranih tretmana kakvi se nude na tržištu.


Uostalom savjet čitatelja je – “Probajte ništa ne košta i ništa nećete izgubiti, a samo ćete se iznenaditi”. I jasno uštedjeti i vrijeme i novac.

- See more at: http://zdravlje-porodica.blogspot.com/2015/06/provjereno-pomaze-citatelj-rijesio.html#sthash.TK3VxJ7e.dpuf

Ukusan i jeftin prirodni sok od narandže. Od 4 narandže – 9 litara soka!





Pronašla sam zanimljiv recept za sok od narandže. Od 4 narandže možete pripremiti 9 litara soka! U početku nisam baš verovala, ali svejedno, odlučila sam da probam. Mogu vam reći, napravila sam odličan, veoma ukusan napitak. Kako kažu moja deca, kao iz prodavnice. Ali, ono što je drugačije je to da su svi sastojci prirodni, a svi znamo šta sve sadrže kupovni napici.
Bitno je sve raditi po receptu. Nećete imati otpada, jer od ostataka narandži možete napraviti ukusan džem. Za pripremu ovog soka treba da odvojite oko sat vremena. Dakle,

 
Sok od narandže. Recept:


Za pripremu biće potrebno:
– 4 narandže
– 1 kg šećera
– 30 gr limuntusa (limunske kiseline)
– 9 litara vode
Priprema:

Narandže oprati, prelijti ključalom vodom (za uklanjanje gorčine), obrisati ih i smestiti u zamrzivač na sat-dva vremena.
Izvaditi iz zamrzivača, iseći i samleti na mašinu za mlevenje mesa.
Smesu preliti sa 3 litra vode (filtrirane ili prokuvane i ohlađene). Ostaviti da odstoji desetak minuta.
prirodni sok od narandže. Od 4 narandže - 9 litara soka

 
Procediti kroz cediljku.
U preceđen sok dodati 6 litara vode, šećer i limuntus. Dobro promešati, dok se šećer ne otopi (a možete i ostaviti da odstoji sat vremena).
Preručiti u flaše ili tegle. Vaš ukusan sok je spreman za upotrebu!
prirodni sok od narandže. Od 4 narandže - 9 litara soka


Posto je limuntus prirodni konzervans, sok možete čuvati u frižideru desetak dana. Naravno, količinu soka možete prilagoditi svojim potrebama, tako što ćete smanjiti količinu sastojaka.

Ali to nije sve. Pulpu od narandži možete iskoristiti i skuvati ukusan džem.

Preručite je u šerpicu, dodajte šećera po ukusu, malo limuntusa i prokuvajte 5-10 minuta. Dobićete ukusan džem od narandže.

Nema onoga kome ovo nije pomoglo: Najljekovitija tinktura svijeta – recept






Kolika je ljekovita moć gaveza najbolje kazuje jedna narodna izreka. Dva zdrava prsta bi srasla, ako bi bila vezana žilicama od gavezovog korijena.

Gavez. Ovaj neugledni, izvana crni, a iznutra bjelkast ili žut korijen pomaže kod SVEGA!

 
Kod prijeloma (pa i zagnojenih) kosti, kod izraslina na kostima, rukama i nogama, kod proširenih vena, vena koje su otvorene, bolova u vratu, amputiranih udova pa čak i kod prorjeđivanja koštanog tkiva, bolova u rukama i nogama nakon lomova i skidanja gipsa, bolova u donjem dijelu kralježnice i oštećenja kralježnjaka, bolova u ramenima, laktu i koljenima, problema zbog osteoporoze, raznih bradavičastih i ostalih izraslina, trnjenja nogu od tabana do kuka, hemoroida, reumatskog zadebljanja mišića, otvrdllina od gihta, kostobolje, poremećaja cirkulacije.

Sve vrste ozljeda, ubode, modrice, rane, zgrušavanje krvi, liječi TINKTURA spravljena od korijena gaveza.

Gavez sadrži hormon auksin koji s lakoćom stvara novo tkivo pa stoga rana brzo zarasta, a alantoin kao glavni aktivni sastojak korijena, pospješuje granulaciju i regeneraciju tkiva. Gavez je nezamjenjiv kod zapaljenja tetiva, artritisa (upala zglobova), distorzija (iščašenje, uganuće), kontuzija (naboj, nagnječenje), hematoma (krvni podljevi), tromboflebitisa (upala vena) i drugog.

 

Gavezova tinktura zauzima počasno mjesto u kozmetici lica i ruku. Odlika ove tinkture je da obnavlja i preporađa opuštenu i naboranu kožu (posebno bore oko očiju).

Nakon duže uporabe tinkture koža lica i ruku se sasvim regenerira.

Za vanjsku upotrebu protiv gihta nema boljeg lijeka od tinkture gaveza koja se kod teškog gihta lagano utrljava.

Tinktura od gaveza se izvrsno pokazala u liječenju upale živaca – gdje god su na tijelu bolna mjesta osjetljiva na pritisak, to se odražava na periferne živce.

“Tinktura od gaveza krije u sebi čudesnu snagu. Bolesnicima koji su bezuspješno godinama liječili svim mogućim sredstvima bolesne zglobove i reumu, tinktura od gaveza brzo će pomoći. “, tvrdi Maria Treben u knjizi Biljke iz Božje ljekarne.

Recept za tinkturu od gaveza

Staviti 100 gr korijena gaveza u 700 ml jake rakije ili alkohola u plastičnu bocu  i položiti vodoravno da ‘odleži’ na tamnom mjestu 14 dana.

Promućkati svaki treći dan.


Nakon 14 dana procijediti i čuvati u tamnoj staklenoj boci na hladnom mjestu.

Ovom tinkturom mazati oboljelo mjesto 3 puta dnevno.

Homeopati tvrde da ne postoji osoba kojoj nije ova tinktura pomogla.

*Čisti alkohol umjesto rakije daje tinkturu bez mirisa. Gavez s rakijom vrlo neugodno miriše. Ova tinktura je vrlo ljepljiva.

ponedjeljak, 8. lipnja 2015.

Nema onoga kome ovo nije pomoglo: Najljekovitija tinktura svijeta – recept

img_7046





Kolika je ljekovita moć gaveza najbolje kazuje jedna narodna izreka. Dva zdrava prsta bi srasla, ako bi bila vezana žilicama od gavezovog korijena.


Gavez. Ovaj neugledni, izvana crni, a iznutra bjelkast ili žut korijen pomaže kod SVEGA!


  Kod prijeloma (pa i zagnojenih) kosti, kod izraslina na kostima, rukama i nogama, kod proširenih vena, vena koje su otvorene, bolova u vratu, amputiranih udova pa čak i kod prorjeđivanja koštanog tkiva, bolova u rukama i nogama nakon lomova i skidanja gipsa, bolova u donjem dijelu kralježnice i oštećenja kralježnjaka, bolova u ramenima, laktu i koljenima, problema zbog osteoporoze, raznih bradavičastih i ostalih izraslina, trnjenja nogu od tabana do kuka, hemoroida, reumatskog zadebljanja mišića, otvrdllina od gihta, kostobolje, poremećaja cirkulacije.

Sve vrste ozljeda, ubode, modrice, rane, zgrušavanje krvi, liječi TINKTURA spravljena od korijena gaveza.

Gavez sadrži hormon auksin koji s lakoćom stvara novo tkivo pa stoga rana brzo zarasta, a alantoin kao glavni aktivni sastojak korijena, pospješuje granulaciju i regeneraciju tkiva. Gavez je nezamjenjiv kod zapaljenja tetiva, artritisa (upala zglobova), distorzija (iščašenje, uganuće), kontuzija (naboj, nagnječenje), hematoma (krvni podljevi), tromboflebitisa (upala vena) i drugog.

Gavezova tinktura zauzima počasno mjesto u kozmetici lica i ruku. Odlika ove tinkture je da obnavlja i preporađa opuštenu i naboranu kožu (posebno bore oko očiju).

Nakon duže uporabe tinkture koža lica i ruku se sasvim regenerira.


Za vanjsku upotrebu protiv gihta nema boljeg lijeka od tinkture gaveza koja se kod teškog gihta lagano utrljava.

Tinktura od gaveza se izvrsno pokazala u liječenju upale živaca – gdje god su na tijelu bolna mjesta osjetljiva na pritisak, to se odražava na periferne živce.

“Tinktura od gaveza krije u sebi čudesnu snagu. Bolesnicima koji su bezuspješno godinama liječili svim mogućim sredstvima bolesne zglobove i reumu, tinktura od gaveza brzo će pomoći. “, tvrdi Maria Treben u knjizi Biljke iz Božje ljekarne.

Recept za tinkturu od gaveza

Staviti 100 gr korijena gaveza u 700 ml jake rakije ili alkohola u plastičnu bocu  i položiti vodoravno da ‘odleži’ na tamnom mjestu 14 dana.

Promućkati svaki treći dan.

Nakon 14 dana procijediti i čuvati u tamnoj staklenoj boci na hladnom mjestu.


  Ovom tinkturom mazati oboljelo mjesto 3 puta dnevno.

Homeopati tvrde da ne postoji osoba kojoj nije ova tinktura pomogla.

*Čisti alkohol umjesto rakije daje tinkturu bez mirisa. Gavez s rakijom vrlo neugodno miriše. Ova tinktura je vrlo ljepljiva.

  - See more at: http://zdravlje-porodica.blogspot.com/2015/06/nema-onoga-kome-ovo-nije-pomoglo.html#sthash.69hMlJcG.dpuf

Tri trika koja odmah zaustavljaju krvarenje iz nosa







Krvarenje iz nosa može biti poprilično nezgodno, posebno ako ste na radnom mjestu, u automobilu ili na sastanku. Želite li spriječiti ovu neugodnu pojavi ili pak brzinski zaustaviti krvarenje isprobajte ove trikove koji doista djeluju.

 
1. Stisak

  - Sjednite ravno te nagnite glavu malo prema naprijed (kako bi spriječili odlazak krvi u grlo).
- Nježno ispušite nos kako bi uklonili eventualne ugruške krvi.
- Pritisnite s kažiprstom i palcem meki dio nosa, odmah ispod hrskavice te držite oko 10 minuta.

2. Kompresa
- Napravite čvrsti smotuljak gaze ili pamučne maramice.
- Kompresu smjestite u usta, odnosnoizmeđu desni i gornje usne, odmah ispod korijena nosa te držite oko 10 minuta.
- Ako vam smeta strano tijelo u ustima, uzmite novčić ili dugme te ga prstom pritisnite iznad gornje usne (između usne i nosa) i držite oko 10 minuta.

3. Hladan oblog
- Kockicu leda ili rashlađeni oblog naslonite na stranu nosnice koja krvari
- Držite neko vrijeme, odnosno koliko možete izdržati, napravite pauzu te ponovite postupak.
- Hladan oblog sužava krvne žile te tako zaustavlja krvarenje.
- Sličan efekt sužavanja krvnih žila ima i sprej za nos.

 
Prevencija krvarenja nosa:
- Pijte puno tekućine. Voda vlaži tijelo, a time i sluznicu.

- Ne pretjerijte s klima uređajem jer on isušuje sluznicu nosa.

- Izbjegavajte paracetamole jer oni razrjeđuju krv i time mogu pojačati krvarenje nosa.


  - Pojačajte unos vitamina C koji jača kapilare i štiti sluznicu.

- Vlažite sluznicu inhaliranjem ili ujutro i prije spavanja ušmrčite malo zasoljene vode te isperite nos. Sluznica mora biti slana i vlažna.

 - See more at: http://zdravlje-porodica.blogspot.com/2015/06/tri-trika-koja-odmah-zaustavljaju.html#sthash.oHhjWfhJ.dpuf

Ovu ZAČINSKU biljku morate da ZASADITI u saksiju. Nemate pojma koliko je LJEKOVITA!

4396551048_f325586c21_o-620x350




Ako nemate ideju koji začin da upotrebite kad spremate razne specijalitete u kuhinji, predstavljamo vam jednu sjajnu biljku koja, ne samo da divno miriše, već je super i za naše zdravlje.

 


Miris ruzmarina odmah će vas podsetiti na more, odmor i ukusnu hranu jer gotovo svaki mediteranski recept sadrži barem jednu njegovu grančicu, ako ništa drugo, za dekoraciju.


Ruzmarin je kod nas jako rasprostranjena biljka koja je pritom i lekovita, a u kuhinji se koristi zbog posebnog aromatičnog ukusa koji daje jelima. Zamislite samo zdravu ribu s roštilja koju ste premazali grančicom ruzmarina umočenom u maslinovo ulje. Za jedan ukusni ručak više od toga vam i ne treba.

 
Njegove sitne iglice pravo su blago, a cveta dva puta godišnje lepim plavim cvetovima. Spada u grmolike biljke, a njegov latinski naziv “ros marinus” u prevodu znači morska rosa. Poput mnogih starih i poznatih začina, blagodati ruzmarina još su davno otkrili Grci i Rimljani. Verovatno ste barem jednom bili na venčanju gde su gosti nosili grančicu ruzmarina kao ukras. Taj običaj je preuzet iz stare Engleske budući da je tamo ruzmarin bio simbol vernosti.

Ruzmarin

Lekovitost ruzmarina

Kad god možete, u kuvanju koristite svež ruzmarin. Nije ga teško uzgajati pa ga uvek možete imati pri ruci. Više je studija pokazalo da je važan u prevenciji karcinoma, a njegovo ulje štiti kožu od melanoma (najopasnijeg raka kože). Ruzmarin zovu i prirodnom zamenom za aspirin jer smiruje nervni sistem i pospešuje varenje. Ne morate da brinete o kalorijama, a bogat je vitaminima i mineralima. U 100 grama ruzmarina nalazi se 14,4 g dijetalnih vlakana. Obiluje manganom, kalcijumom, gvožđem, bakrom i magnezijumom, vitaminom C, A i folnom i pantenonskom kiselinom.

Listići ruzmarina i eterična ulja mogu se koristiti kod disajnih tegoba, odnosno kapi ulja s vodom za inhalaciju. Koristi se i kod lakših jetrenih dijagnoza i problema u lučenju žuči. Naučnici su takođe otkrili da inhalacija ulja iz biljaka i trava može da pomogne da poboljšamo pamćenje.



Ruzmarin u kuhinji


  Osim što ga možete koristiti u raznim marinadama, posebno u periodima roštiljanja, ruzmarin svojim pikantnim i oporim ukusom odlično ide i uz variva, ali i uz najobičnija jela poput pečenog krompira. Ako ne roštiljate, ne znači da ruzmarin ne možete koristiti za pečeno meso ili ribu, a naročito jagnjetinu. Osim toga ruzmarin će ukusom oplemeniti i razne domaće namaze. Tako ćete dobiti zdrav obrok za doručak i večeru, poput namaza od pasulja.


- See more at: http://zdravlje-porodica.blogspot.com/2015/06/ovu-zacinsku-biljku-morate-da-zasaditi.html#sthash.yxeHf2bQ.dpuf

Što liječi pelin?

Što liječi pelin?






Pelin je veoma raširena biljka, no većinom raste na kameni¬tim i sunčanim staništima, na pustim i neobrađenim tlima, na šljunčanim riječnim obalama, na stijenama, uzduž ograda i putova, uglavnom na suhim staništima i naročito na tlima s vapnenom podlogom. Uzgaja se i u vrtovima gdje ne zahtijeva gotovo nikakvu njegu.

 


Latinski naziv za pelin je Artemisia absinthium L, dok ga u narodu zovu različito: akšenac, beli pelin, đul, gorčika, gorski akšenac, obsijenac, oksjenac, osinać, pelen, pelim, pelinek, turski neven, vermut, žuhki pelin.

Pelin je trajna biljka svijetlosive boje, polugrmastog oblika, visine 60 cm do l m. Mladi izdanci su sitno svilasto-dlakavi, a i listovi su sivo pustenasti i svilasto-dlakavi. Oblik donjih listova je trostruko perast dok su prema vrhu stabljike listovi sve manji i jednostavniji. Obilno cvatuća cvjetna metlica proviđena je sivo-dlakavim ovojnim listićima. Svijetložuti cvjetovi glavičasta oblika su cjevasti, vanj¬ski cvjetići imaju samo pestić dok su unutarnji cvjetići dvospolni.

Gorke tvari
Miris biljke je specifične arome i jak, dok je okus veoma gorak i trpak. Biljka cvate od srpnja do rujna.
Razmnažanje pelina može se postići bilo sjemenom bilo dijeljenjem starijih grmova.
Prije cvatnje sabiru se listovi a za vrijeme cvatnje čitava biljka, tj. cvjetni vrhovi, čija dužina može biti najviše do 30 cm.

  I list i čitava biljka suši se u hladu na vjetrovitu mjestu, te se radi sušenja mora češće preokretati. Sabrana biljka, pa makar se upotrebljavala i za dobiva¬nje eteričnog ulja, ne smije sadržavati odrvenjele dijelove stabljike, niti se smije sabirati kada je ocvala.
Pelin, koji je i u službenoj upotrebi, sadrži niz ljekovitih tvari, a prije svega eterično ulje, sastavljeno od niza složenih organskih spojeva. Osim toga sadrži više vrsta gorkih tvari, a od organskih kiselina nalaze se u pelinu ja¬bučna, taninska i jantarna kiselina. Utvrđene su i tvari poput parafina čiji sa¬stav nije još točno određen. Između ostalog, u listovima se nalazi zeleno-plavo eterično ulje i soli kalija i mangana.

Oprez
Pelin pripada možda ponajčešće opisanim biljkama i si¬gurno ponajčešće upotrijebljenoj ljekovitoj biljci za pospješenje probave i po¬buđivanje apetita. Pelin je sredstvo za jačanje, pobuđuje izluči¬vanje žuči i jetre i otklanja veoma brzo sve probavne smetnje i nadimanja.
No, pelin je moguće i zloupotrijebiti. Naime, eterično ulje sadržano u pelinu, kao i gorke tvari, ako se primjerice prekomjerno uživa u napicima od pelina, pogotovo u pelinovu vinu, djeluju kao škodljivi otrovi, pa kao posljedica povećanih doza može nastati osjećaj vrtoglavice, prolazno opojno pomućenje svijesti pa čak i poremećenost uma. Već kod prekomjernog uživanja čaja od pelina može doći do otvrdnuća želuca, začepljenosti i do stvaranja viška želučane kiseline, pa kod uživanja bilo čaja bilo ostalih proizvoda s pelinom treba biti oprezan tim više što u narodu vlada dosta često mišljenje da je pelin zdrav i da uopće ne može škoditi.

Čaj od pelina
Za pripremu čaja uzima se jedna čajna žlica pelina za l šalicu čajnog oparka a piju se l do 2 šalice dnevno. Uz čaj se upotrebljava i alkoholna tinktura pelina od koje se uzima 8 do 10 kapi na kocki šećera, l do 3 puta dnevno.
Čajne mješavine s pelinom: pelin se može pojedinačno miješati u jednakim dijelovima sa sljedećim ljekovitim biljem: srčanik, kamilica, iđirot, komorač, aniš, paprena metvica i kadulja.

Ljekovito djelovanje:

Žučna kesica
● čaj od pelina preporučuje se bolesnicima kojima je operativnim putem uklonjena žučna kesica.

Grčevi, proljev…
● čaj od pelina odlično je sredstvo protiv grčeva u želucu i crijevima, protiv katara želuca, kronične začepljenosti, pro¬ljeva, prevelike kiseline u želucu, debljine, žutice, žgaravice te protiv žuto obloženog jezika i lošeg zadaha iz usta.

Bubrezi
● budući da se izlučivanje bubrega u znatnoj mjeri pobuđuje pomoću eteričnog ulja sadržanog u pelinu, to se čaj od pelina bez razmišljanja može uzimati u malim količinama za liječenje katara mjehura, katara bubrežne nakapnice, kod vodene bolesti a i kod upalnih nadražaja bubrega. Samo veće količine čaja nisu prikladne kod zadnje spomenute bolesti, jer prejaki nadražaj bubre¬ga može čak obustaviti izlučivanje mokraće i pojačati upalu bubrega.

Krv
● kao isključivo gorka biljka, pelin djeluje na stvaranje i poboljšanje krvi kao i na poboljšanje optoka krvi.

Menstruacija, porod
● pelin se ženama može posebno preporučiti. Nakon uzimanja čaja od pelina, utvrđeno je povećanje menstruacije. Bolja prokrvljenost ima znatniji utjecaj na olakšanje poroda, naročito kada krhkom tkivu zdjeličnih organa treba dati veću rastezljivost. Pelin ima dokazano djelovanje na pospješenje trudova te se majkama u tim trenucima toplo preporučuje.

Izmjena tvari, probavni organi…
● pije li se čaj od pelina, nestaju teške smetnje u izmjeni tvari, debljina, šećerna bolest i duševne smetnje koje sve više ili manje imaju dublji uzrok u neredovi¬tom radu probavnih organa, smetnjama u radu jetre, žuči i slezene i ženskim spolnim organima.

Pelinovo vino i rakija

Pelin se stavlja u bijelo vino; za pripremu toga vina uzima se 20 g biljke pelina za l litru vina. Vino se pusti da izvlači pelin do željene gorčine zatim se proci¬jedi i pelinovo vino je gotovo. Treba uvijek dati prednost pelinovu vinu pripremljenom kod kuće jer se pelinovo vino kupljeno otvoreno na litre većinom priprema od kiselog ili rezanog vina čiji bi se nedostaci trebali po¬kriti jakom iscrpinom pelina. Ovakvo pelinovo vino pripremljeno iz lošeg ili pokvarenog vina umjesto da djeluje korisno i zdravo, obično izaziva glavobo¬lju. Kupi li se, naprotiv, pravo, dobro i prirodno vino čija se kvaliteta prije kuša, tada se pripremom kod kuće zaista dobiva ljekoviti napitak. Iznimke u tom pogledu mogu biti samo originalno punjene boce priznatih tvornica kao i pelinovo medicinsko vino kupljeno u ljekarni. Domaće vino od pelina je lijek za bolesna jetra i protiv žutice. Čaj ili vino istovremeno pobuđuje, čisti i jača.
Pelinovu rakiju možete sami napraviti ako u ljekarni kupite pravi alkohol, razrijedite ga na željenu jačinu s prokuhanom vodom i nakon toga stavite na močenje po litri 20 do 25 g biljke pelina i ostavite na močenju do željene gorčine.

Narodna medicina

Za oči
● čaj od pelina pogodan je kao voda za oči. Iz svježe stucanog pelina istiješteni sok, pomiješan s nešto meda i premazan preko očiju, poboljšava vid.

Za uši i zube
● ako se pare pelinova uvarka puste da prodru u uho, pomoći će gnojnom i bol¬nom uhu a umiruju i zubobolju.

Trovanje hranom
● kao prva pomoć kod otrovanja gljivama, veoma je dobar pelin ako se pije kuhan u octu. Kod otrovanja crnom bunikom ili kukutom i trubeljikom otrovnom treba odmah piti obilno pelina s kimom kuhanim u vinu ili, ako vino nije pri ruci, kuhanim u vodi. Ovaj je napitak veoma ljekovit i kod otrovanja mesom.

Dječje gliste
● veće količine pelina preko noći namočiti u jaku rakiju i ujutro time natopiti toplu tkaninu i djetetu položiti na utrobu; postupak treba često ponoviti.

Kila
● kod kile stavlja se kao prvo vrećica sa suhim i veoma toplim pelinom ili veoma toplo u vinu gusto ukuhani pelin.

Bolovi i grčevi
● pelin stavljen u rakiju daje korisno sredstvo za masiranje kod bolova i grčeva u želucu ili kod bolnog podrigivanja; nakon masiranja stavlja se na bolno mjesto ugrijana vunena tkanina. U tu će svrhu poslužiti i pelin kuhan u vin¬skom octu. U to se namoči tkanina, lagano iscijedi i što je moguće toplije stavi na želudac. Tim se oblogom odstranjuje i glavobolja nastala prehladom.

Sredstvo za želudac
● posebna tinktura od pelina kao sredstvo za želudac: 10 g biljke pelina, 4 g do¬bro usitnjenog podanka iđirota, 4 g dobro usitnjenog korijena srčanika i 4 g usitnjene kore od naranče namoči se kroz 8 dana u 200 g vinske žeste ili jake rakije, nakon čega se procijedi. Kod svih teškoća u želucu uzima se 15 do 20 kapi s isto toliko kapi vode i to 2 do 4 puta dnevno. U pelinov se uvarak uroni lagano tkanina, iscijedi se i stavlja kao oblog na otvorene rane, uganuća i zgnječenja tkiva.

Liječenje životinja

Pelin ima kod domaćih životinja mnoge mo¬gućnosti primjene, tako prije svega pospješuje apetit kod životinja uslijed probavnih smetnji i grčeva, zatim djeluje protiv žutice, otečene jetre te tvrde i neelastične kože zbog bolesti jetre i dr.
Izvana se pelin upotrebljava u obliku obloga protiv krasta, oteklina, čireva i kao oblog kod ozljeda.

Tratinčica - za čišćenje krvi, za jačanje...

Tratinčica - za čišćenje krvi, za jačanje...





U bilinarskim knjigama srednjega vijeka piše da je tratinčica bila stara germanska ljekovita biljka. U nordijskoj mitologiji tratinčica je posvećena Osteri, božici proljeća, a pripisana joj je ljekovitost za sve bolesti do kraja iduće zime. U kršćanskoj mitologiji hvaljeni su cvjetovi te biljke jer su, navodno, nikli iz suza Marijinih, koje je prolila u vrijeme  bijega prema Egiptu.

 

Tratinčica je trajna biljka koja neposredno iznad zemlje razvija lisnu rozetu s obrnuto jajastim i nazubljenim listovima. Cvjetna je peteljka visoka 3 do 15 cm, što je ovisno o godišnjem dobu i staništu na kojem se biljka pojavljuje. Cvjetne glavice se nalaze pojedinačno na cvjetnim peteljkama i imaju bijele crveno nahukane jezičaste i žute cjevaste cvjetiće.

Narodni nazivi za tratinčicu su bela rada, bijelka, carica, drnica, gospodična, gusja ružica, iskrica, jaglikovina, katarinčica, kraj, krasulja, krasuljak, krstnica, latinka, margeta, margetica, ovčica i tratnica. Latinski naziv za biljku je BELLIS PERENNIS L.

Tratinčica miriše slabo ali ugodno, okus je kiselkast, gorak i lagano trpak. Vrijeme cvatnje je od ranog proljeća do prvih jesenskih mrazova. Vrlo je rasprostranjena biljka na pašnjacima, livadama i tratinama.



Smiruje, jača…

Ljekoviti dijelovi biljke su cvjetovi i listovi, naročito u proljeće, a mogu se sabirati i do konca kolovoza. Ta neugledna biljčica sakriva čitav niz ljekovitih i djelotvornih tvari, kao saponin, tanin, smolu, eterično ulje, šećer, sluz, bjelančevinu, gorku tvar, jabučnu, vinsku, octenu i oksalnu kiselinu i konačno masno ulje.

Tratinčica se, doduše, ne pojavljuje u popisu lijekova, no ona je ipak odavno iskušana ljekovita biljka. Kako po starom, tako i po novijem shvaćanju nauke o prirodnom liječenju, tratinčica djeluje kao lijek koji rastvara, hladi, lagano otvara, smiruje bolove i grčeve, jača i, konačno, pobuđuje izmjenu tvari.

 
Tratinčica je izvrsno sredstvo za čišćenje krvi i može se najtoplije preporučiti u tzv. proljetnim kurama. Ta, u srednjem vijeku tako visoko cijenjena ljekovita biljka, zaslužila bi da joj se i danas posveti više pažnje.

Najdjelotvornije za proljetnu kuru je upotreba mladih izdanaka u proljeće kao salata i iz čitave biljke, ali bez korijena, pripremljen svježi sok koji se dobije tiještenjem. Taj sok treba uvijek svježe pripremiti, a uzima se dnevno l do 3 pune jedaće žlice soka s pola količine vode.





Ljekovito djelovanje



Rane, bolovi

Izvana se upotrebljava svježe istisnuti sok za masažu ili za obloge kod ozljeda i gnojnih rana. Kod upalnih oteklina, kao i kod upaljenih rana, djeluju svježe ubrani listovi na smirenje bolova i liječe bolna mjesta.



Prehlade, želudac

Čaj od tratinčice (l do 2 čajne žlice biljke u cvatu prelije se šalicom prokuhane vode) uspješno pomaže kod prehlade, oboljenja želuca i crijeva ukoliko su procesi vrenja razlozi tih bolesti, nadalje kod katara sluznice, crijevnih grčeva, smetnji u radu jetara i, konačno, kod bolesti bubrega i mjehura.



Bolovi zglobova

Djelotvorna mast protiv bolova u zglobovima: listovi tratinčice se zgnječe i doda im se polovina količine listova crnog sljeza te se dobro preprži na neslanom maslacu. Još vruća mast procijedi se kroz krpu izravno u posudu koja je određena za čuvanje ove masti. Njome se trljaju bolni zglobovi 2 do 3 puta dnevno.



Dišni organi

Svježi sok tratinčice u cvatu, pomiješan s medom, kućni je lijek kod oboljenja organa za disanje.



Za mišiće

Svježi sok biljke pomiješan s nešto vinske žeste upotrebljava se za masiranje mišića koji su otvrdnuli uslijed tjelesnih napora — mišićni umor brzo prolazi.



Unutarnje krvarenje

Kod unutarnjih krvarenja priprema se čajni oparak od jednakih dijelova listova i cvjetova tratinčice i listova oraha, dnevno se piju 2 do 3 šalice.

četvrtak, 4. lipnja 2015.

Napitak od peršuna i limuna koji topi masne naslage

Napitak od peršina i limuna koji topi masne naslage




Peršin sadrži dvije skupine jedinstvenih sastojaka: aromatična ulja zbog kojih tako snažno miriše i flavonoide koji zajednički eliminiraju toksine iz tijela




Peršin, također, stimulira cirkulaciju krvi, a uz dodatak limunova soka dobit ćete djelotvoran napitak koji regulira kolesterol i topi masne naslage.

Sastojci:

1,5 l vode
3 vezice peršina srednje veličine

  1 kg limuna
malo sode bikarbone

Priprema:

Oribajte limune sodom bikarbonom i ostavite ih u hladnoj vodi oko pola sata. Preporučljivo je da upotrijebite neprskani domaći limun. Prokuhajte litru i pol vode, ostavite da se ohladi pa nasjeckajte limun i peršin i stavite u vodu. Ostavite u poklopljenoj posudi u hladnjaku 24 sata pa sve izmiješajte u blenderu. Čuvajte na hladnom i konzumirajte oko 100 m l dnevno.

Izvor: sensaklub.hr

Čudesno narodno sredstvo: Generalno čišćenje krvnih žila i crijeva

Čudesno narodno sredstvo: Generalno čišćenje krvnih žila i crijeva




Čišćenje organizma treba provoditi najmanje jednom u šest mjeseci, odnosno dva puta godišnje, jer nagomilani toksini mogu dovesti do različitih bolesti.

 



Česte prehlade, infekcije, umor, pospanost, dekoncentracija – sve je to dokaz prisutnosti toksina u organizmu, malignih bakterija i drugih, ne manje štetnih tvari.

Već smo pisali, (a mnogi od vas su isprobali i pozitivno ocijenili), o tretmanu čišćenja crijeva kefirom i lanenim sjemenom.

Evo još jedan učinkoviti prirodni lijek ruske narodne medicine na bazi kefira i heljdinog brašna.

Mnogi od vas znaju da je kefir “eliksir mladosti i zdravlja”, a heljdino brašno posjeduje izuzetna ljekovita svojstva: jača organizam, pomlađuje krvne žile, otklanja umor, povećava cirkulaciju u rukama i nogama, pojačava lučenje urina.

Odlično je za pamćenje i koncentraciju (osobito za starije osobe). Snižava tlak, liječi arteriosklerozu i opstipaciju.

  U kombinaciji s kefirom, smanjuje razinu šećera u krvi, čisti crijeva i krvne žile, normalizira metabolizam i rad gušterače, povećava razinu hemoglobina u krvi. Ovo je zaista čudesno narodno sredstvo!

Ljekovita smjesa kefira i heljdinog brašna – recept

Sastojci:

1 žlica heljdinog brašna
180 ml kefira
po želji malo meda

Priprema:

Žlicu heljdinog brašna preliti sa čašom (180ml) kefira i dobro promiješati. Učinite to navečer i ostavite u hladnjaku. Ujutro, još jednom promiješajte i pojedite ga. Najbolje je ovu smjesu uzimati umjesto doručka. Po želji zasladite s malo meda. Poslije nemojte ništa jesti 3 sata. Kura čišćenja neka traje 14 dana.

Izvor: lijekizprirode.com

Recept za pročišćavanje najvažnijeg organa u tijelu!

Recept za pročišćavanje najvažnijeg organa u tijelu!




Naši preci su je smatrali najvažnijim organom i bili su uvjereni da je ona centar duše i svih životnih funkcija. I bili su u pravu, jer jetra ispunjava 500 poznatih funkcija i predstavlja energetski centar u našem tijelu …

 
Prema ekskluzivnom receptu autora Anatolija Malovičko pripremite napitak koji odgovara svim ljudima svih uzrasta, a učinkovito čisti jetru.

Priprema

 

  Tri čaše zobi sa ljuskicama operite toplom vodom, sipajte u veliku emajliranu šerpu, dodajte tri kašike brezinih pupoljaka i dije supene kašike lista brusnice. Sve ovo prelijte s četiri litre hladne vode i ostavite da odstoji 24 sata. drugoj šerpi prokuhajte litar vode. Operite čašu suhih plodova šipka i sipajte ih u kipuću vodu.

Kuvajte ih oko 10 minuta, sklonite s vatre i ostavite da odstoje 24 sata. Poslije toga, posudu sa brezinim pupoljcima stavite na vatru i kuhajte 15 minuta na umjerenoj vatri.

Dodajte tri kašike stolisnika i dvije kašike kukuruzne svile. Sve zajedno kuhajte 15 minuta, sklonite s vatre i ostavite da odstoji 45 minuta.


  Nakon toga obe tečnosti bez mućkanja procijedite kroz jedan sloj gaze i pomješajte.

Gotov napitak sipajte u flaše od tamnog stakla i čuvajte u frižideru najviše pet dana. Svaku porciju, prije nego što je popijete, zagrijte na pari.

  - See more at: http://narodnamediciina.blogspot.com/2015/04/recept-za-prociscavanje-najvaznijeg.html#sthash.oY8vWhJA.dpuf

DOMAĆI RECEPT KOJI UKLANJA BOLOVE U ZGLOBOVIMA:Pomaže pri prvom korištenju! (RECEPT)









Svima nama su poznati bolni osjećaji u zglobovima.

Obično bol osjećamo u koljenima, ramenima, laktovima. Osjećamo se slomljeno.

Razloga može biti više – traume, preopterećenja, lomovi, artritis, reuma, ali sada nećemo raspravljati o tome, nego kako se riješiti bolova u zglobovima.

Ovo je recept ruske narodne medicine.

Recept je zaista djelotvoran i pomaže već poslije prvog nanošenja

 
Sastojci:


  -1 žlica meda

-1 žlica senfa (ljutog)

-1 žlica sitne soli

-1 žlica vode

Priprema:

Sve temeljito promiješajte do homogene smjese.

Stavite u praznu kutiju od kreme ili u neku drugu ambalažu.

To će biti vaša spasonosna mast.

Primjena:

Bolno mjesto dobro namazati ovom mašću i napraviti oblog, odnosno staviti najlonsku vrećicu i zavezati toplim, najbolje vunenim šalom. Tako držati 1,5-2 sata.

Proceduru je najbolje raditi pred spavanje, da bi nakon uklanjanja obloga bolni zglob ostao u mirnom stanju.

Ujutro isprati.

Ne ograničavajte se jednim tretmanom, ponovite ga 4-5 dana uzastopno.

Efekt ćete osjetiti već nakon prve procedure.Poslije ponavljajte po potrebi.

 
Masti će biti za nekoliko dana.Čuvajte je u hladnjaku.

Kako ovo djeluje?

Nećete vjerovati što sve liječi senf…. Ovaj ukusan začin se pravi od ljekovite biljke gorušice ili žgaravice.



  Pored toga što se koristi u medicini protiv bolnih zglobova, možete ga koristiti i u druge svrhe.

Kada se opečete, nanesite deblji sloj i bol će nestati.

Ako vas zaboli glava, namažite ga na čelo i sljepoočnice.

Kada se prehladite i grebe vas grlo ili ste promukli, progutajte žličicu senfa.

Probajte!

  - See more at: http://narodnamediciina.blogspot.com/2015/04/domaci-recept-koji-uklanja-bolove-u.html#sthash.REEBn2oU.dpuf

Ovo je izuzetno korisna biljka za naše zdravlje!







Rogač sadrži brojne minerale i željeza, u značajnijim količinama tu je bitno napomenuti kalcij, željezo, magnezij, fosfor, cink, bakar, mangan i selen. Od vitamina rogač sadrži tiamin, riboflavin niacin, vitamin B6, folnu kiselinu i vitamin E.

Najposebnija značajka rogača je to što je jako sličan čokoladi, a puno je zdraviji pa se često dodaje u razne slastice i koristi u veganskoj kuhinji. Rogač isto tako iznimno povoljno djeluje na probavni sustav. Učinkovito ublažava proljev kod dojenčadi i djece jer pospješuje apsorpciju vode.

 

Bitno je napomenuti da je rogač pokazao i iznimna citotoksična svojstva. Brašno od klica rogača pokazalo je vrlo specifično djelovanje na rak maternice. Sadrži aktivne tvari koje su učinkovite protiv astme, i u slučajevima kad astmu uzrokuje alergija. Jedna od prednosti rogača je i što ne sadrži kofein pa je prikladan za osobe s visokim krvnim tlakom.

Tanini u rogaču sadrže galnu kiselinu koja je poznata po antialergijskim i antibakterijskim svojstvima. Zahvaljujući odličnom udjelu kalcija i fosfora, može doprinijeti ublažavanju tegoba ili smanjenju rizika od pojave osteoporoze, a osim toga dobar je i za desni, zube i kosti.

Bogat nutritivni sastav pulpe

Plod rogača sadrži 13 posto jednostavnih šećera (fruktoza, maltoza i glukoza), 20 posto saharoze, 2 do 3 posto pektina, 4 posto bjelančevina, 3 posto sluznih polisaharida i 35 posto škroba. Od mineralnih tvari sadrži 36 posto kalcija, 24 posto kalija i 29 posto bakra, a od vitamina najviše ima riboflavina (28 posto). Rogač ima mali udio masti, ne sadrži kofein i teobromin te rijetko djeluje kao alergen.
Pulpa rogača ima visok udjel fenolnih spojeva, od kojih su naznačajniji tanini (16-20 posto). Fenolni spojevi, među kojima se nalaze i tanini, djeluju antioksidativno (sprječavanje oksidacijskih reakcija inhibicijom slobodnih radikala), zbog čega imaju povoljan utjecaj na ljudsko zdravlje. Studije provedene na zdravim dobrovoljcima potvrdile su učinak polifenola i netopljivih vlakana rogača na sniženje razine lipida u krvi. Konzumiranjem 15 g rogača dnevno u razdoblju od četiri tjedna zabilježeno je sniženje ukupnog kolesterola za 7,1 posto i 10,6 posto LDL kolesterola (kolesterol niske gustoće, “loši” kolesterol).

 

  Udjel fenolnih spojeva u plodu rogača varira i ovisi o klimatskom podneblju, sorti rogača, stupnju dozrelosti ploda i načinu prerade. Tako su, primjerice, zabilježene razlike u količini fenolnih spojeva rogača sa Sicilije, Krete i Anatolije (Turska).

Zbog sadržaja tanina, pektina i lignina, rogačevo brašno djeluje na suzbijanje i ublažavanje mučnine i proljeva. Tanini rogača djeluju adstringentno na sluznicu crijeva, vežu toksine i bakterije te inaktiviraju coli bakterije, što smanjuje otok i upalu sluznice. Adstringentno djelovanje predstavlja reakciju taloženja proteina pomoću tanina i stvaranja zaštitnog sloja na sluznici. Sluzi oblažu sluznicu i na taj način smanjuju podražaj u crijevima. Uspostavljanje formirane stolice zabilježeno je dva dana nakon početka terapije rogačem, a terapija do potpuna oporavka traje u prosjeku šest do osam dana.
Smatra se da je rogač sigurno i dobro sredstvo protiv proljeva kod dojenčadi i male djece. Rabi se i kod enteritisa i dispepsije, a kod odraslih za liječenje gastritisa i gastroenteritisa.

 - See more at: http://narodnamediciina.blogspot.com/2015/04/ovo-je-izuzetno-korisna-biljka-za-nase.html#sthash.zrzWSpQc.dpuf

Kiseli med s hrenom protiv bronhitisa i astme







U narodnoj medicini hren se od davnina koristi kao sredstvo za jačanje organizma i liječenje gotovo nepreglednog broja bolesti. Nakon što se otkrilo njegovo snažno antibiotsko djelovanje slično penicilinu, kao i sposobnost obnavljanja korisnih bakterija u crijevima, hren je pobudio zanimanje i službene medicine.

 
Dokazano je da hren dezinficira , smiruje kašalj, pospješuje iskašljavanje te pomaže kod prehlade, gripe, grlobolje, upale sinusa, bronhitisa, astme i upale pluća.

Iako nadasve ljekovita biljka, hren u prevelikim količinama može biti štetan. Zbog oštrih tvari koje sadrži, a koje nadražuju kožu i sluznicu, prevelike količine hrena mogu uzrokovati nadražaj bubrega, želuca i crijeva.

Kiseli med s hrenom

Potrebni sastojci:

 
4-5 žlica naribanog hrena
2,dl jabučnog octa
med

Priprema i konzumacija:

Svježe naribani hren preliti jabučnim octom, zakuhati i lagano kuhati dok hren ne omekša.
Ocat procijediti, dodati jednaku količinu meda i ponovo zakuhati. Lagano kuhati dok se smjesa ne zgusne, a potom umiješati hren.

Kašu uliti u staklenku, dobro zatvoriti i pohraniti u hladnjak. Uzimati ujutro i navečer po jednu žlicu.

Melem za rane koje teško zacjeljuju









Potrebni sastojci:

 
1 šaka listova bazge
8-10 listova medvjeđeg luka
1 žlica gela aloje
3 žlice meda
1 žlica jabučnog octa
Priprema:

 
Listove bazge i medvjeđeg luka oprati, osušiti i samljeti u finu kašu. Dodati gel iz lista aloje, med i jabučni ocat. Sve sastojke dobro izmiješati da se dobije kremasta smjesa. Melem staviti u staklenu posudicu i dobro zatvoriti. Čuvati u hladnjaku i potrošiti u roku 7 dana.

Upotreba:

Melem namazati na sterilnu gazu i staviti na ranu kao oblog. Učvrstiti zavojem i ostaviti da djeluje nekoliko sati. Postupak ponoviti 2-3 puta na dan. Prije i nakon stavljanja obloga, ranu oprati rakijom, čajem od kamilice ili osoljenom toplom vodom i dobro osušiti.